O blogu

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu” . 

Konfucjusz

Blog „Temida w modzie ” powstał w wyniku połączenia pasji związanej z modą
i  praktykowaniem prawa, które jest dla mnie niesamowitą przyjemnością, dlatego też ww. cytat doskonale odzwierciedla moją pracę związaną z blogiem.

Od początku rozwoju nowoczesnej branży odzieżowej producenci modowi byli ofiarami bezprawnego kopiowania i nieuczciwej konkurencji. Wraz ze wzrostem segmentu systemu masowej produkcji odzieży oraz rozwojem technologii cyfrowej, Internetu
i social media, proces ten stał się bardziej powszechny, skutkiem czego modowe piractwo jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się branż.

Złożoność problemu, jego specyfika, jak również niezdecydowanie postawy producentów mody do prawno – autorskiej ochrony znajduje odzwierciedlenie
w częstych dyskusjach pomiędzy projektantami, prawnikami, dziennikarzami i branżą akademicką zaniepokojonymi modowym piractwem. Z jednej strony branża modowa coraz bardziej przybliża się do tego, aby zostać objęta przedmiotem ochrony prawnej poprzez zapewnienie stosownych regulacji projektantom, z drugiej strony pojawiają się głosy sugerujące pozytywny wpływ modowego piractwa w branży odzieżowej, które kwestionują zasadność prawa autorskiego w modzie.

Celem bloga jest przybliżenie jego czytelnikom regulacji prawnych związanych
z branżą modową, a także szeroko rozumianą branżą kreatywną i designem, jak również tych sytuacji życiowych, gdzie prawo i moda łączą się ze sobą.

Serdecznie zapraszam do lektury i do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.